Αν μένετε εδώ κοντά, αποκλείεται να μη γνωρίζετε τον ΑΡΙΟΛ τον μπλε γαϊδαράκο με τα στρογγυλά γυαλιά. Σήμερα ήρθε η ώρα να πραγματοποιήσει το μεγάλο του όνειρο: είναι καλεσμένος στην Πετούλα, την αγελαδίτσα με την οποία είναι κρυφά ερωτευμένος.
Ο ΚΑΝΕΛΟΣ είναι ένα γεροδεμένο κουνέλι και συμμαθητής του ΑΡΙΟΛ. Είναι πάντα πρώτος στα αθλήματα και πάντα ντυμένος με αθλητικά. Αυτή τη βδομάδα, ο ΚΑΝΕΛΟΣ θα βάλει σιδεράκια.
Ο ΤΣΙΜΠΗΣ είναι ο νούμερο ένα αντίπαλος του ΑΡΙΟΛ. Είναι ένας ψωρόγατος που όλο προκαλεί προβλήματα, άσε που βγάζει γλώσσα σε όλους και δε σέβεται κανέναν.
Ο μπαμπάς της Βζιβζίνας, ο κύριος Κανθαρίδας, είναι οφθαλμίατρος. Γιατρός των ματιών, δηλαδή. Ο Αριόλ πηγαίνει στον κύριο Κανθαρίδα μια φορά τον χρόνο, για να ελέγξει αν χρειάζεται καινούργια γυαλιά
Μπορεί ένας σπασίκλας να μεταμορφωθεί σε αστέρι της κατασκοπείας;
Η δημοφιλής σειρά Σχολή Κατασκόπων του βραβευμένου συγγραφέα μπεστ σέλερ των New York Times Στιούαρτ Γκιμπς κυκλοφορεί τώρα και σε Graphic Novel σε εικονογράφηση Άντζαν Σαρκάρ...
Η δημοφιλής σειρά Σχολή Κατασκόπων του βραβευμένου συγγραφέα μπεστ σέλερ των New York Times Στιούαρτ Γκιμπς κυκλοφορεί τώρα και σε Graphic Novel σε εικονογράφηση Άντζαν Σαρκάρ...
Αρκεί να είναι κάποιος ψηλός για να είναι μεγάλος;
Γίνεται να είμαστε χαρούμενοι και λυπημένοι ταυτόχρονα;
Όταν μεγαλώνουμε, μένουμε ίδιοι ή αλλάζουμε;
Η Μίνα, ο Λουκ, ο Πόρκι και ο Σαΐτας είναι Οι Μικροί Φιλόσοφοι! Έχουν πολλές απορίες, αλλά και άποψη… Τους αρέσει να συζητούν, να μαλώνουν, να παίζουν, να φαντάζονται...
Πιστεύεις ότι υπάρχουν μόνο κοριτσίστικα και μόνο αγορίστικα παιχνίδια;
''Οταν δεν θα είμαστε πια μωρά, θα έχουμε δικά μας μωρά;
Η γιαγιά σου ήταν κάποτε μωρό; Δηλαδή κι η δική μου γιαγιά ήταν κάποτε μωρό;
Κάνει να κοροϊδεύουμε;
Η Μίνα, ο Λουκ, ο Πόρκι και ο Σαΐτας είναι Οι Μικροί Φιλόσοφοι! Έχουν πολλές απορίες, αλλά και άποψη… Τους αρέσει να συζητούν, να μαλώνουν, να παίζουν, να φαντάζονται...