Ζούσε κάποτε ένα κοριτσάκι που έκλαψε πάνω στη μπουκαμβίλια του Δέντρου της πλατείας, ενώ ο ηλικιωμένος Δημήτρης στο νησί της Ρόδου, είχε στραμμένο το βλέμμα του προς τους Αγγέλους και τον Ήλιο...
Η συλλογή παραμυθιών που ακολουθεί, ονομάστηκε «Η τριλογία του ονείρου», διότι αποτελούσε και αποτελεί προσωπικό όνειρο το μοίρασμά τους, αλλά και η γνωριμία των αναγνωστών, μικρών και μεγάλων, με τους ήρωες των ιστοριών που ακολουθούν, και είμαι βέβαιη πως με κάποιον από αυτούς θα ταυτιστούμε, θα συγκινηθούμε, θα χαρούμε, θα γελάσουμε, και στο τέλος θα ανακουφιστούμε...
Το νέο βιβλίο της Τάιλερ Φέντερ, αγαπημένης συγγραφέα και εικονογράφου του Όλα τα σώματα όμορφα τα βρίσκω, είναι μια παρηγορητική ιστορία για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν πολλά παιδιά: τις καθημερινές ανησυχίες...
Είναι αλήθεια ότι η μουσική εξυψώνει τον άνθρωπο, τον γεμίζει με αρετές, και όσο πιο νωρίς ασχοληθεί κανείς, θέτει και τις βάσεις για να διαμορφώσει έναν αξιόλογο χαρακτήρα με μουσική παιδεία...
Στον κόσμο όπου το φως του Ήλιου και η μαγεία της Σελήνης κυβερνούν τον κύκλο της ζωής, δύο ηρωίδες ενώνουν τις δυνάμεις τους για μία αποστολή που θα αλλάξει για πάντα τον κόσμο τους...
«Γιατί δεν υπάρχει τίποτε πιο πολύτιμο στον κόσμο από την αδερφική αγάπη, τίποτε πιο δυνατό και αυτό ήταν κάτι που θα έλεγε στον μικρό του φίλο μόλις έμεναν μόνοι»...