Συνεπαρμένος από τις αξέχαστες μνήμες μιας πολυκύμαντης ζωής, αφήνω το παρόν βιβλίο όχι μόνο ως το αποτύπωμα της δικής μου διαδρομής, αλλά και ως έναν οδηγό για κάθε νέο που ξεκινά τα πρώτα βήματά του στον επαγγελματικό στίβο...
Το βιβλίο του Σωκράτη Δήμου Ρουσουλέντση με τίτλο «Στα χνάρια του πατέρα μου – Τέσσερις γενιές χειροπρακτών 1823-2023» είναι ένα πολύτιμο οικογενειακό κειμήλιο...
Αυτοβιογραφικό κείμενο ή αλλιώς μια κατάθεση ψυχής ενός ανθρώπου που πέρασε και, ταυτοχρόνως, έμαθε πολλά από τη ζωή και θέλησε να αφήσει μια ξεχωριστή «κληρονομιά» στους οικείους του...
Αν κάτι οφείλουμε να συγκρατήσομε από τη Βασίλισσα Σοφία, και το οποίο πλήρως δικαιολογεί το ότι φέρει το όνομα της μία από τις μεγαλύτερες λεωφόρους των Αθηνών, δεν είναι ούτε το νοσοκομείο των Παίδων που ίδρυσε, ούτε ο Πατριωτικός Σύνδεσμος Ελληνίδων, πρόδρομος του ΠΙΚΠΑ...